Ulga na drukarkę fiskalną

woman facing on white counter

Ulga na zakup drukarki jest regulowana ustawą o VAT. Z tej ulgi mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy mają obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży, i którzy rozpoczęli tą ewidencję przy zakupie kas online. Ulga dotyczy też tych osób, czy podmiotów, którzy nie mają obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży i dobrowolnie rozpoczęli tą ewidencję przy pomocy kas fiskalnych, ale równocześnie nie używali wcześniej kas rejestrujących, zarówno starego jak i nowego typu. Ile wynosi ulga na drukarkę fiskalną i jakie warunki, oprócz tych wymienionych na wstępie trzeba spełnić, żeby skorzystać z tej ulgi?

Warunki konieczne do uzyskania ulgi na zakup drukarki fiskalnej:

-Osoba ubiegająca się o ulgę, musi posiadać fakturę na zakup urządzenia oraz powinna również mieć dowód zapłaty, który poświadczy nabycie drukarki.
-Spełniać wymogi art 111 ust.6a ustawy o VAT, czyli rozpoczęcie ewidencjonowania musi nastąpić nie później niż w obowiązującym terminie, przy użyciu kas, których funkcjonowanie określa ustawa.

Ile można zyskać na uldze za zakup drukarki fiskalnej?

Przedsiębiorcy mogą odliczyć od podatku należnego, kwotę, którą wydali na zakup wszystkich kas rejestrujących w wysokości 90% ceny zakupu bez podatku. Oznacza to, że ulga ta jest niezmiernie korzystna i pozwala na zwrot prawie całości wydanej sumy. Pamiętać jednak należy, że suma odliczeń od podatku nie może wynosić więcej niż 700 złotych – w innym wypadku ulga ta nie zostanie nam przyznana i nie będziemy mogli liczyć na żaden zwrot poniesionych kosztów. Os maja 2019 roku ulga dotyczy jedynie zakupu kas fiskalnych, dlatego jeśli chcemy nabyć kasę starszego typu, zwrot za taki zakup nam nie przysługuje. Aby otrzymać ulgę za nabycie urządzenia, przedsiębiorca musi wypełnić odpowiedni druk JPK V7.

Szukasz akcesoriów do kasy fiskalnej? Zobacz: waga do kasy fiskalnej

Kasy online – korzyści

Nie tylko duża ulga, wynosząca niemal 100% jest korzystna. Kasy fiskalne online pozwalają na realne oszczędności. Nie trzeba kupować rolek do drukarki. Klient otrzymuje paragon na wskazany przez niego adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Całość odbywa się szybko i w ekonomiczny sposób, korzystny dla obu stron zawierających transakcje, czyli w tym przypadku zarówno dla sprzedającego, jak i klienta, który nie musi się martwić, że zgubił paragon, gdy będzie chciał zgłosić reklamację towaru.

Author: Gallina

Dodaj komentarz