Kasa fiskalna a drukarka fiskalna różnice

man in grey crew-neck t-shirt smiling to woman on counter

Różnica pomiędzy drukarką fiskalną a kasą fiskalną polega przede wszystkim na tym, że kasa fiskalna zawsze może funkcjonować samodzielnie a paragon również jest wystawiany bezpośrednio na niej. Na kasie fiskalnej odbywa się także rejestrowanie sprzedaży i jest tam ono odnotowywane.

Natomiast drukarka fiskalna wymaga podłączenia do komputera i konieczna jest jej integracja z odpowiednim programem sprzedażowym w zależności od tego jaką działalność usługową lub sprzedażową prowadzimy. Dowiedz się, jakie jeszcze ważne i istotne różnice wynikają z funkcjonowania tych obu urządzeń i na co należy zwrócić szczególną uwagę – sięgnij po praktyczne porady!

Praca z kasą fiskalną – jakie ma główne zalety?
Codzienna praca z kasą fiskalną oznacza niższe koszty, co oczywiście ma ogromne znaczenie nie tylko dla początkujących przedsiębiorców. Do obsługi kasy fiskalnej wystarczy tylko jeden kasjer, którym może być oczywiście sam właściciel firmy sprzedającej towary lub firmy usługowej. Ponadto jeżeli spełnisz odpowiednie warunki możesz dostać zwrot w wysokości 90% ceny zakupu na kasę fiskalną – w tym celu trzeba złożyć odpowiedni wniosek.

Zobacz ofertę: kasa fiskalna dla lekarza

W sprzedaży znajduje się bardzo dużo modeli kas fiskalnych, począwszy od małych urządzeń przenośnych, które są idealne do handlu obwoźnego lub mobilnych usług a także duże kasy stacjonarne lub kasy systemowe. Kasa fiskalna ma niestety kilka wad. Należy do niej między innymi:

  • brak możliwości podglądu stanów magazynowych
  • lub niemożność wystawienia faktury VAT

Drukarka fiskalna – po co jest potrzebna
Tak jak było to powiedziane powyżej, drukarki fiskalne wymagają urządzenia wspomagającego oraz podłączenia do odpowiedniego programu sprzedażowego. Dzięki ,systemowi programu sprzedażowego możesz wystawiać faktury VAT stosować automatyczne zaawansowane systemy promocyjne rabatowe. Drukarka pełni tu tylko rolę pomocniczą: wystawia i drukuje paragony zgodne z wymogami Ministerstwa Finansów. Zanim zdecydujesz się na zakup urządzeń, zastanów się, co w Twoim przypadku sprawdzi się najlepiej i pozwoli obniżyć koszty prowadzenia działalności.

Author: Gallina

Dodaj komentarz